Süha Kocaoğlu anısına sergi

| 28 Eylül 2013 | Geziler

Süha Kocaoğlu anısına sergi haberi resmi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, bir süre önce vefat eden KASK eski Başkanı, KOÜ öğretim üyesi Süha Kocaoğlu anısına fotoğraf sergisi açtılar. Duygusal anların yaşandığı açılışta, Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Stüdyosunun adı da "Süha Kocaoğlu Stüdyosu" olarak değiştirildi.

Anıtpark Yerleşkesi'nde düzenlenen etkinliğe Güzel Sanatlar Fakültesi Bölüm Başkanı Prof.Dr.Özer Kanburoğlu, öğretim üyeleri ve öğrencilerle, Süha Kocaoğlu'nun oğlu Orçun Kocaoğlu da katıldı.

Antre Sanat Galerisi'nde düzenlenen sergide Fotoğraf Bölümü öğrencileri, 70'e yakın eserlerini merhum hocaları için sergiledi. Prof.Dr.Özer Kanburoğlu, Süha Kocaoğlu ile olan anılarını öğrenciler ve sergi açılışına gelenlerle paylaştı. Süha Kocaoğlu'nu "Sağ kolum, sol kolum. Her şeyim" olarak nitelendiren Prof.Kanburoğlu'nun konuşması sırasında katılanların duygu yüklü anlar yaşadığı gözden kaçmadı. Süha Kocaoğlu'nun oğlu Orçun Kocaoğlu da öğrencileri kastederek, "Sizleri, benim kadar severdi" dedi, gözyaşlarını tutamadı. 1 Ekim tarihine kadar açık kalacak sergi, gün içinde gezilebilecek.