Prof. Dr. Azime Tezer ve Dr. Osman Nuri Fıratlı Kandıralılar Derneğinde

| 05 Mart 2015 | Konferanslar

Prof. Dr. Azime Tezer ve Dr. Osman Nuri Fıratlı Kandıralılar Derneğinde  haberi resmi

Erdoğan Görgün Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği Mart ayı toplantısında İTÜ Öğretim üyesi Prof. Dr. Azime Tezer ve Dr. Osman Nuri Fıratlı konferans verdi.

Erdoğan Görgün’ün açış konuşması ile başlayan toplantıda kürsüye gelen Başkan Yardımcısı Erdal Baykara,  4 Mart 2007 tarihinde elim bir trafik kazasında kaybedilen Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan ile ilgi hatıralarını anlattı.

 Kaymakam rahmetli Mehmet Sarıcan’ı unutamadık

Erdal Baykara; “Kandıra’ya atanmasının ikinci yılında yaptıkları ile Kocaeli’de yılın bürokratı seçilen rahmetli Kaymakamdan sonra gelenlerin isimleri bile hemen hatırlanamıyor. Sekizinci vefat yıldönümünde merhum Mehmet Sarıcan’ı saygıyla anıyor ve Allah ‘tan rahmet diliyoruz” dedi.

Kandıralılar Otel Asya’da

Gündüz Kandıra’da Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi öğrencilerinin kariyer gününe katılan akşamda Otel Asya’da Kandıralılar Derneği üyeleri ile buluşan,  İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim üyesi olan Prof. Dr. Azime Tezer, “Şehirlerde Mekansal planlama ile entegrasyonu” konusunda, Dr. Osman  Nuri Fıratlı da “Genetik Göz Hastalıkları” konularında bilgi verdi ve soruları cevapladılar.

Büyük ilgi

Ahsen Okyar’ın sunup yönettiği toplantıya;  KOU Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kabadayıoğlu, Kandıra Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Aygün Aynagöz, İSU Yönetim Kurulu üyesi Dr. Halil İbrahim Kahraman, Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Müdürü Recep Özaydın, Halk Bankası Bölge Koordinatörü Mehtap Memiş, Menkul Değerler Aş Kocaeli Şube Müdürü Cihat Kaymas, işadamı Bülent Bebek ve çok sayıda Kandıralı katıldı.

Milletvekili Aday Adayları

Otel Asya’daki toplantıya AKP Aday Adayı Harita Mühendisi Ercüment Şahin, CHP Aday Adayı Diş Hekimi Müzeyyen Topçu Tan, SP Aday Adayı Avukat Fatih Polat da katıldı.

Prof. Dr. Azime Tezer’e plaket

Kandıralı bir aileden olan İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Azime Tezer’in plaketini Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanları; Av. Hüseyin Acurman(5.dönem), Dr. İsmail Çapçı(7.dönem), Erdoğan Alkan(9,dönem) ve 11. Dönem Başkanı Erdoğan Görgün ile ilk okul sınıf arkadaşları Mehtap Memiş, Gülay Güzel Kamışoğlu ve Türkan Güneş birlikte takdim etti.

Dr. Osman Nuri Fıratlı’ya Plaket

İlk, orta ve lise eğitimini Kandıra’da tamamlayan Dr. Osman Nuri Fıratlı’nın plaketini Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanları Günay Gülcü(4.dönem), Erdal Baykara(6.dönem), Recep Yıldız(8.dönem) ve 10.Dönem Başkanı Harun Reşit Kocagöz ile Kandıra Lisesinden öğretmeni Bekir Taşçı ve sınıf arkadaşı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi A. Ahmet Güneş birlikte takdim etti.

Volkan Cansever ve 4 yıllık yüksek okul

Hafta içi Kandıra’da KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü ağırlayan işadamı Volkan Cansever’in  4 Yıllık Yüksek Okulunun yeri  ve temaslarıyla ilgili bilgi vermesi ile toplantı sona erdi.

 

Resimler

Resim

Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri Prof. Dr. Azime Tezer ve Dr Osman Nuri Fıratlı ile birlikte

Resim

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Erdoğan Görgün açış konuşmasını yaparken

Resim

Fatma Kahraman, Dr. Halil İbrahim Kahraman, Ahsen Okyar, Erdal Baykara, Dr. İsmail Çapçı

Resim

Dr. Osman Nuri Fıratlı bilgi verirken

Resim

Aygün Aynagöz, Bülent Bebek, Levent Açıkgöz ve Kandıralı hanımlar

Resim

İTÜ Öğretim üyesi Prof. Dr. Azime Tezer bilgi verirken

Resim

Harun Reşit Kocagöz, Recep Yıldız, Bekir Taşçı, Günay Gülcü, A. Ahmet Güneş ve Erdal Baykara birlikte Dr. Osman Nuri Fıratlı’ya plaket takdim ederken

Resim

Dr. İsmail Çapçı, Erdoğan Görgün, Gülay Güzel Kamışoğlu,Türkan Güneş, Mehtap Memiş ve Hüseyin Acurman ve Erdoğan Alkan birlikte Prof. Dr. Azime Tezer’e plaket takdim ederken

Resim

Volkan Cansever 4 yıllık Kandıra MYO ile ilgili bilgi verirken

Resim

Kandıralılar bir arada

Resim

Metin Gönül, Harun Reşit Kocagöz, Günay Gülcü, Erdoğan Görgün, Dr. Osman Nuri Fıratlı, A. Ahmet Güneş, Ahsen Okyar, Recep Yıldız, Erdoğan Alkan, Salim Yaşar, Ahmet Güngör