Derince’de Türk Sanat Müziği Şöleni

| 07 Ağustos 2009 | Konserler

Derince’de Türk Sanat Müziği Şöleni haberi resmi

 

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde görevli öğretim üyeleri ve çalışanları tarafından oluşturulan Türk Sanat Müziği Korosu Derince Kültür Merkezinde konser verdi.

Türk Sanat Müziği Korosu Türk Sanat Müziğinin birbirinden değerli bestecilerinin eserlerinden oluşan konserleriyle Derince Belediyesi Gösteri Merkezini dolduranlara müzik ziyafeti yaşattılar. Konsere; Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Recep Yıldız, Başkan Yardımcısı Erdal Baykara, Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği Başkanı Rüştü Uygur ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Şef Aysel Demircan yönetimindeki Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Korosu birbirinden güzel Türk Müziği eserlerini seslendirdi. Gecenin ilerleyen saatlerine rağmen Gösteri Merkezine gelenler alkışlarıyla koronun sahneden inmesine izin vermedi.

Geceye ev sahipliği yapan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar: "Benim bir hayalim vardı. Derince Belediye Başkanı olarak Kültür ve Sanat adına Kocaeli ve Türkiye'de örnek bir belediyecilik göstereceğim diye. Bu hayalin ilk adımını bugün attık, İnşallah bundan sonra hep beraber çok daha büyük işlere adım atacağız. Bizlere doyumsuz bir müzik ziyafeti sunan korodaki solist ve saz ekine ve koro şefi Aysel Demircan'a çok teşekkür ediyorum" dedi.

Konser Başkan Dr. Aziz Alemdar'ın Şef Aysel Demircan'a çiçek takdim etmesi ile sona erdi.

 

 

Resimler

Resim

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu Derince Gösteri Merkezi sahnesinde

Resim

Recep Yıldız, Erdal Baykara ve Rüştü Uygur

Resim

Koronun en genç sesi Selin Dursun nihavent makamındaki “Gözleri aşka gülen taze söğüt dalısın” adlı şarkıyı seslendirirken

Resim

Derince Harikalar Sahili Gösteri Merkezi sahnesi