Kuruçeşmede Kandıra Esintisi

| 05 Aralık 2007 | Konserler

Kuruçeşmede Kandıra Esintisi haberi resmi

Kuruçeşme Belediyesi ile, Kandıra Türk Sanat Müziği ve Tiyatro Derneğinin Birlikte organize ettiği konser Kuruçeşme Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşti.

Aysel Demircan'ın yönettiği ve Rüştü Uygur'un sunduğu Türk Sanat Müziği konserinde Reyhan Çakar, Ünal Sarıçay, Nevin Kırtay, İsmail Açıkgöz, Tenzile Akman, Hafize Akar, Hasan Kumru ve Gediz Çoroğlu solo yaparken, koro da birbirinden güzel şarkıları seslendirdi.

TRT Repertuar Kurulu Üyesi Mevlidhan-Bestekar Amir Ateş'in, Gediz Çoroğlu ile düeti, salonda sesleri kesti ve büyük bir beğeni topladı.

Hüzzam, Nihavent, Muhayyer Kürdi ve Hicaz makamlarından seçilen eserler ile Amir Ateş bestelerine de yer verilen konserde Klarnet Üstadı Türkan Kandıralı Klarnet şovunu yaptı.

Keten Helvası

Sabahattin Akyıldız, Kıymet Okumuş, Ayfer Kocatürk ve Dünya Güzeli İbrahim'in çektiği Kandıra Keten Helvası konuklara ikram edildi.

Yüksek katılım

Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahramanın ev sahipliğinde gerçekleşen şölene; Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Dr. İsmail Çapcı ve Kandıralılar büyük ilgi gösterirken, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk,
Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz, Kandıra Belediye Başkanı Mustafa Öğren, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar, Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp, Saraybahçe Belediye Meclis Üyesi Mesut Yıldırım, Prof. Dr. Atilla Çetin, Kandıra Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Yusuf Bayraktutan, Ziraat Mühendisi Hasan Uzunhasanoğlu, Kavakçılık Enstitüsü Müdürü Dr. Faruk Şakir Özay, Dr. M. Şefik Postalcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Kocaeli Kaynarcalılar Derneği Başkanı Nazir Esirci, Sigortacı Erdal Baykara, Derince Sağlık Grup Başkanı Dr. Aziz Alemdar, İdareci Veysel Çavdar İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Kimya Mühendisi Fevzi İkizoğlu, Eğitimci Yunus Özen, Kuruçeşme Belediye Meclis Üyeleri, Petrolcü Ahmet Şimşek, İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Akalın, Cenk Tesisat Şirket Müdürü Recep Yıldız, Makine Mühendisi Hasan Baltacı Kandıra Belediye ve Kocaelispor eski Başkanı Diş Hekimi Turan Sarı ve Kuruçeşmeliler katıldı.

Plaketler

Konser sonunda, TRT Repertuar Kurulu Üyesi Bestekar- Mevlidhan Amir Ateş'in Plaketini Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Klarnet Üstadı Türkan Kandıralı'nın Plaketini Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği Başkanı Rüştü Uygur'un Plaketini Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk takdim ederken, Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer'e bir bakraç Kandıra Yoğurdu sundu.

 

 

 

Resimler

Resim

Klarnet Üstadı Türkan Kandıralı

Resim

Bestekar Amir Ateş, Gediz Çoroğlu ile düet yaparken

Resim

Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Bestekar Amir Ateş’e plaketini takdim ederken

Resim

Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, Şef Aysel Demircan, Klarnet Üstadı Türkan Kandıralı ve Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk sahnede

Resim

Protokol üyeleri de koroda

Resim

Kandıra Keten Helvası çekim ekibi; Sabahattin Akyıldız, Ayfer Kocatürk, Kıymet Okumuş, Dünya Güzeli İbrahim

Resim

Kandıra oyun havasına dayanamayan Günay Gülcü pistte

Resim

Musa Ordu, Dr. M. Şefik Postalcıoğlu, Ahsen Okyar, Yunus Özen, Fevzi İkizoğlu ve kalabalık dinleyici topluluğu