Kandıralılar Yeditepe Üniversitesinde

| 04 Kasım 2007 | Konserler

Kandıralılar Yeditepe Üniversitesinde haberi resmi

Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri, Yeditepe Üniversitesinde Bestekar Amir Ateş'e plaket verilen Aşiyan Musiki Deneğinin konserine katıldı.

Mükemmel konser

Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Kongre Salonunda gerçekleşen konserde Şef Sadık Kavas yönetimindeki 61 kişilik koro birinci bölümde Ferahnak ve Eviç makamındaki Türk Müziğinin nadide eserlerini seslendirdi.

İkinci bölümde Hemşerimiz Kandıralı Bestekar Amir Ateş'in eserlerinden seçilen; Maziyi kadehlerden içip kandım o akşam, Gülsün bestem makam olsun nihavend, Bir masal yağmurunda, Mevsimler başka başka, Sevenler hep ağlarmış (Eylül akşamları), Değişmem İstanbul'u hiçbir şeyle, Seni ben unutmak istemedim ki, Ben seni unutmak için sevmedim ve Çamlıca yolları yokuşlu besteleri salondakilerle birlikte icra edildi.

Son bölümde Konuk sanatçı Zeki Çetin'in sahneye davet ettiği Genel Sanat Koordinatörü İnci Çayırlı ile yaptığı düet uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek coşkuya dönüştü.

Kandıralılar konserde

Yeditepe Üniversitesindeki konserde; İzmit eski Belediye Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Erol Köse, Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Dr. İsmail Çapcı, Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar, Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Karanfil ve Sanayici Günay Gülcü hemşerileri Amir Ateş'i yalnız bırakmadı.

Asker arkadaşı

Konserde Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar 26 sene önce Erzincan'da birlikte askerlik yaptığı Kartal Kaymakamı Hasan Bağcı ile karşılaştı. Yıllar sonra karşılaşan asker arkadaşları hasret giderdiler.

Gençlik arkadaşı

Kocaeli Kandıralılar Deneği Başkan Vekili Günay Gülcü, gençlik dönemi arkadaşı sanatçı Zeki Çetin'i konser sonrası sahneye çıkarak tebrik etti.

Hemşerimizin plaketi Dalan'dan

Hemşerimiz Bestekar Amir Ateş plaketini, Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan'ın elinden aldı.

10 yıl marşı

H. Handan Kavas'ın sunduğu Aşiyan Musiki Derneğinin büyük ilgi gören 19. seri konseri, Vardar Ovası ve 10. yıl marşının ayakta söylenmesi ile sona erdi.

 

 

 

Resimler

Resim

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkan Vekili Günay Gülcü gençlik arkadaşı Sanatçı Zeki Çetin ile birlikte

Resim

Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bedrettin Dalan, Bestekar Amir Ateş’e plaket takdim ederken

Resim

Kandıralılar bir arada; Dr. İsmail Çapcı, Erol Köse, Dr. Mehmet Karanfil, Günay Gülcü ve Ali Kahraman konseri dikkatle takip ediyorlar

Resim

Konuk Sanatçı Zeki Çetin ve Genel Sanat Koordintörü İnci Çayırlı düet yaparken

Resim

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar asker arkadaşı Kartal Kaymakamı Hasan Bağcı ile birlikte konseri izlerken

Resim

Ali Kahraman, Erol Köse, Hasan Bağcı, Ahsen Okyar, Günay Gülcü ve İsmail Boyner ünlü Bestekar Amir Ateş ile birlikte

Resim

Bestekar Amir Ateş ve Ailesi konserde

Resim

Aşiyan Musiki Derneği Korosu Yeditepe Üniversitesi Kongre Salonu Sahnesinde

Resim

Konserin finalinde hep birlikte 10 Yıl Marşı söylenirken