Kandıralıların vefası; Kaymakam Mehmet Sarıcan kabri başında anıldı

| 05 Mart 2012 | Diğer Faaliyetler

Kandıralıların vefası; Kaymakam Mehmet Sarıcan kabri başında anıldı haberi resmi

Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan vefatının beşinci yılında Yalova'daki kabri başında anıldı‏.

Kocaeli Kandıralılar Derneği üyeleri, 4 Mart 2007 tarihinde elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan'ı Yalova'daki kabri başında andı.

Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan'ın Beşinci ölüm yıldönümünde Yalova'daki kabri başında Kocaeli İl Din Hizmetleri Kısım Şefliğinden emekli Yalçın Şakacı Kur'an okudu. Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkan Yardımcısı Erdal Baykara Kaymakam Mehmet Sarıcan ile ilgili hatıralarını anlattı. Baykara; "Merhum Kaymakamımız Mehmet Sarıcan Derneğimizin en faal üyesi, ailemizin çok önemli bir ferdi olarak hepimizin sevip saydığı bir insandı. Beşinci ölüm yıldönümünde Yalova Kabristanında ki ebedi makamında dua ettik, Neriman yengemiz hanımefendi ve çocuklarını evlerinde ziyaret etme imkanı bulduk. Hizmet insanı Kaymakamımıza Allah'tan rahmet, ailesi ve hemşehrilerimize bir kere daha sabır diliyorum." dedi.

Kandıralılar Derneği üyelerini oğlu Alpar, kızı Elif Büşra ile beraber karşılayan Neriman Sarıcan üzüntü ve mutluluğu birlikte yaşadı.

Merhum Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan'ın Yalova Kabristanındaki kabri başında gerçekleşen anma toplantısına; Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkan Yardımcısı Erdal Baykara, Kocaeli SMMMO Meclis Başkan Vekili Ahsen Okyar, Cenk Tesisat Şirket Müdürü Recep Yıldız, Bağırganlı Taflan Koyu Derneği Genel Sekreteri Günay Gülcü, İzmit Orhan Mahallesi Muhtarı Nazmi Balaban, emekli Orman Muhafaza Memuru Sadi Baykara, Tesisat Teknikeri Salim Yaşar, İl Din Hizmetleri Kısım Şefliğinden emekli Yalçın Şakacı, Bekirderespor Kulübü Denetim Kurulu Başkanı Ahmet Güngör ile eşleri katıldı.

Merhum Kaymakamın kayınpederi Mehmet İncebiz ve kardeşi Sadık İncebiz ile bacanakları; Sait Güvendik, Şevket Ataman ve Mustafa Şahin de anma toplantısında hazır bulundu. 

 

 

Resimler

Resim

Merhum Kaymakam Mehmet Sarıcan’ın kabri başında dua edenler

Resim

Kocaeli İl Din Hizmetleri Kısım Şefliğinden emekli Yalçın Şakacı, Ölümünün beşinci yılında Kaymakam Mehmet Sarıcan’ın kabri başında dua ederken

Resim

Erdal Baykara ve Salim Yaşar rahmetli Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan’nın kabri başında

Resim

Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan’ı beşinci ölüm yıldönümünde Yalova’daki Kabrini ziyarete gelenler

Resim

Merhum Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan’ın oğlu Alpar Sarıcan

Resim

Kayınpederi Mehmet İncebiz ve misafirler

Resim

Nazmi Balaban, Recep Yıldız, Yalçın Şakacı, Ahsen Okyar ve Erdal Baykara rahmetli Sarıcan’ın evinde

Resim

Neriman Sarıcan ve misafirleri