Cihat Kaymas’a Üyelik Rozeti

| 04 Mart 2012 | Yeni Üyeler

Cihat Kaymas’a Üyelik Rozeti haberi resmi

Cihat Kaymas'a Üyelik Rozeti

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin Şubat Ayı Toplantısı

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin Şubat ayı yemekli toplantısına İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Azime Tezer katıldı. 28 Şubat 2012 Salı akşamı saat: 19:30 Otel Asya'da başlayan toplantıda Doç. Dr. Azime Tezer "Yerleşmeler, Doğal Tehlike Riskleri ve Planlamanın önemi" konusunda bilgi verdi.

Başarılı Kandıralılara Plaket

Dernek çalışmalarına ilgili ve başarılı çalışmaları ile öne çıkan;

- Yenişehir Spor Kulübü Başkanı Erdoğan Akkuzu'ya, Eğitimci-Yönetici Abdullah Köktürk,

- Akçelik Genel Müdürü İlhan Ak'a, Derince Eğitim Merkezi Komutanı Albay Ali Kocatürk ve

- Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu'na da Kandıra Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan tarafından Başarı ve Teşekkür plaketleri takdim edildi.

Yeni üyelere rozet

- İnşaat Mühendisi Baturhan Üretürk'ün üyelik rozeti Kocaeli Kuyucular ve Sarraflar Odası Başkan Vekili Onur Altaş,

- Kocaeli Beylerbeyliler Derneği Başkanı Ayhan Ayyıldız'a, Harita Mühendisi Ali Kahraman ve

- Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş İzmit Şube Müdürü Cihat Kaymas'a da Halk Bankası Bölge Bölüm Müdürü Mehtap Memiş tarafından üyelik rozeti takıldı.

Doç. Dr. Azime Tezer'e Plaket ve çiçek

Konuşması sonrasında Doç. Dr. Azime Tezer'e Teşekkür Plaketi Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanları Erdoğan Alkan, Turan Sarı, Günay Gülcü, Erdal Baykara, Dr. İsmail Çapcı ve Recep Yıldız tarafından birlikte takdim edildi. Antaplılar Derneği yöneticileri de köylüleri olan Doç. Tezer'e bir buket çiçek verdiler.

Cihat Kaymas kimdir?

 Cihat Kaymas, 1970 yılında İstanbul Kasımpaşa'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kasımpaşa' da, Lise öğrenimini Kartal' da bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Muhasebe Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümleri ile Lisans eğitimini tamamladı.

1993 yılında başlamış olduğu Sermaye Piyasası alanında, Çeşitli yöneticilik kademelerinde çalıştı. 1993-1997 yıllarında, Türk Ekonomi Bankası ve TEB Yatırım A.Ş. de Uzman,      1997-2001 yıllarında, EGS Yatırım Menkul Değerler A.Ş.de Muhasebe-Operasyon-İnsan Kaynakları Müdürü ve Acenteler Koordinatörü, 2001-2004 yıllarında Hak Menkul Değerler Şube Müdürü, 2004-2010 yıllarında Deniz Yatırım Menkul Değerler A.Ş. de Şube Yöneticisi ve 2010 yılından bu güne kadar da, Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. İzmit Şube Müdürü olarak görevini devam ettirmektedir.

Sermaye Piyasası alanında, elde edilmesi gereken tüm yeterlilik belgelerine (Temel ve İleri Düzey Yetki Belgesi, VOB Yeterlilik Belgesi) sahip olan Cihat Kaymas, ayrıca Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ünvanına da sahiptir.

İzmit Sermaye Piyasasına yönvermek için gerekli atılımları yapan, Türkiye' nin ilk Aracı Kurumu Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. Cihat Kaymas'ın yönetiminde kendine misyon edindiği etkinliklere öncülük etmektedir. 2010 yılı içinde Kocaeli Sanayi Odası ile Halka Arzlar ve Sermaye Piyasası Enstrümanlarını tanıtıcı bir toplantı düzenlemiştir.

Cihat Kaymas, Dünya Gazetesinde Sermaye Piyasası konulu çeşitli makaleler yazmış olup, ayrıca İlimizde yayımlanan, Demokrat Kocaeli Gazetesinde her hafta Çarşamba günü, sermaye piyasası yorumları hazırlamaktadır.www.kandiralilar.org sitemizin yazarlarındandır.

Kandıra Eski Milli Eğitim Müdürü merhum Ali Sağlam'ın yeğeni olan, Cihat Kaymas'ın  Annesi, Kandıra İlçesi Pirceler Köyü, Babası, Kaynarca İlçesi Büyük Kaynarca köyü eşrafındandır.

İngilizce ve Fransızca eğitimi alan Cihat Kaymas, Evli olup, iki kız çocuğu sahibidir... 

 

 

Resimler

Resim

Cihat Kaymas

Resim

Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş İzmit Şube Müdürü Cihat Kaymas’a da Halk Bankası Bölge Bölüm Müdürü Mehtap Memiş tarafından üyelik rozeti takıldı.

Resim

Erdoğan Akkuzu, Cihat Kaymas, İlhan Ak, Doç. Dr. Azime Tezer, Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, Ayhan Ayyıldız ve Baturhan Üretürk