Kayra 2012 Karadeniz Yat Rallisi Kandıra sahillerini şenlendirecek

| 16 Haziran 2012 | Geziler

Kayra 2012 Karadeniz Yat Rallisi Kandıra sahillerini şenlendirecek haberi resmi

Marmara Açık deniz yat kulübünün altıncısı bu yıl düzenleniyor. Karadeniz sahil ve limanlarını yerli ve yabancı yat ve turizmiyle tanıştırma gezisi Kayra 2012 24 Haziranda başlıyor. Kandıra Kefken Limanı da yerli ve yabancı turizmcilere ev sahipliği yapacak.Marmara Açık deniz Yat Kulübü'nün (MAYK İstanbul), altıncısını bu yıl düzenlediği, Karadeniz sahil ve limanlarını yerli ve yabancı yat turizmiyle tanıştırma gezisi KAYRA 2012, 24 Haziran 2012 tarihinde başlayacak, 18 Temmuz 2012 gününe kadar sürecektir. 

Bu yıl, MAYK'ın düzenlemiş olduğu ilk Karadeniz Yat Rallisi KAYRA '97, benzeri bir rota izleyecek ve Türkiye'nin Karadeniz kıyılarındaki 10 limana uğranılacaktır. Ralli, İstanbul'dan başlayarak, Poyrazköy, Kefken, Akçakoca, Kozlu (Zonguldak), Amasra, Cide, İnebolu, Çaylıoğlu, Sinop limanlarını ziyaret ettikten sonra Samsun limanına ulaşacaktır. Dönüş yolunda, gidişte uğranılmayan 7 liman seçilerek Türkiye'nin Karadeniz kıyısında daha çok liman ziyaret edilmesi amaçlanmıştır.  

KAYRA 2012 Karadeniz tanıtım gezisine bu kez 9 yabancı ve 9 Türk sahipli olmak üzere toplam 18 yat ve 56 yatçı katılacaktır. Yatçılar Türkiye'nin Karadeniz limanlarını ve çevresini tanıyacaklar, birlikte seyrederek denizcilik deneyimlerini paylaşacaklardır. KAYRA 2012'ye çeşitli kuruluşlar ve Karadeniz kıyılarında faaliyette bulunan Yelken Kulüpleri Kayra temsilcileri ve KAYRA'nın ziyaret edeceği yerlerin Valilikleri, Kaymakamlıkları, Belediyeleri, Liman Başkanlıkları, Su Ürünleri Kooperatifleri ve diğer ilgili resmi ve özel kuruluşlar da KAYRA'nın başarısı için destek vermektedirler.

1997 yılından beri tertiplenmekte olan ve dünyaca nam salmış Rallinin Kandıra Kefken etabı sponsoru ve temsilcisi, Kulüp üyesi, Kandıralı işadamı Teoman Yelkencioğlu ve ailesi, 26 Haziran Salı günü öğleden sonra Kefken'e gelecek yatları karşıladıktan sonra yatlar, organize edilen karşılama etkinliklerinden sonra gece Kefken limanında konaklayacak ve Çarşamba sabahı Kefken'den ayrılarak yollarına devam edeceklerdir. Böylece Kandıra'nın sahilleri ve tarihi yerleri dünyaya 6. kez tanıtılmış olacaktır.

Resimler