İçimizden Biri

Prof. Dr. Hurşit GÜNEŞ

Akademisyen

Hurşit GÜNEŞ

Prof. Dr. Hurşit Güneş kimdir? Ankara'da doğdum. 1980 yılında "Economics, Politics and Government" (Ekonomi, Politika ve Devlet) dalında lisans diplomasını aldım. 1994 yılında Manchester Üniversitesinde misafir öğretim üyeliği yaptım, daha sonra 1996 yılında profesörlüğe atanarak, halen Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünde öğretim üyesiyim.

Devamını oku

Abdullah KÖKTÜRK

Eğitimci

Abdullah KÖKTÜRK

Abdullah Köktürk kimdir? 1955 İzmit Güvercinlik köyü doğumlu. 1979 Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Tarih bölümü mezunu. 2004 yılında Bekirpaşa Belediyesi Başkanlığına seçilen Abdullah Köktürk, evli ve dört çocuk babası.

Devamını oku

Erdal BAYKARA

Sigortacı

Erdal BAYKARA

Erdal BAYKARA kimdir? 15.12.1961 tarihinde Kandıra’da doğdum. 2004 yılında Sigortacılık işine girip AKSigorta Acentalığını açtım. Halen Oğuz Tic. ve AKSigorta A Acenteliğim devam etmektedir.

Devamını oku

Mustafa Bayram ÇELİK

Muhtar

Mustafa Bayram ÇELİK

Mustafa Bayram Çelik kimdir? 03.02.1965 Kabaağaç köyü Kandıra'da doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Halen Kandıra Türk Telekom Ofisi'nde çalışıyor.

Devamını oku

Şenol AKYÜZ

ETA Özel Güvenlik

Şenol AKYÜZ

İzmit'in yetiştirdiği değerlerden bir tanesi. Hizmet sektörünün en başında gelen güvenlik firmalarından, en büyüğü diyebileceğimiz ETA GÜVENLİK ile yaptık söyleşimizi. ETA kendi bünyesinde birçok işi bir arada yürütüyor. Kurucusu ŞENOL AKYÜZ, çocuğu gibi büyüttüğü şirketinde yaşlanmayı umuyor. Yerinde saymadan, her yeniliği takip ederek, hizmet alanlarının sınırını gitgide genişletiyor. "Hizmet bizim işimiz" diyerek, gelen her türlü talebe cevap verecek kadar kendisine güveniyor.

Devamını oku

Dr. İsmail Çapcı

Tıp Doktoru

İsmail Çapcı

Dr. İsmail Çapcı kimdir? 1972 Yılında Düğmeciler köyünde çiftçi bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldim. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun oldum. 2000 yılında Kandıra Sinanlı Bilalli Sağlık Ocağında göreve başladım. Sırası ile Kandıra Araman Sağlık Ocağı, Kandıra Kefken Sağlık Ocağı, Kandıra Yarıaçık ceza ve Tutuk evi, Kandıra Devlet Hastanesinde görev yaptıktan sonra 2001 yılının Kasım ayında Kocaeli Devlet Hastanesi Acil servisinde çalışmaya başladım ve halen aynı yerde görevime devam etmekteyim.

Devamını oku

Prof. Dr. Atilla Çetin

Akademisyen

Atilla Çetin

Prof. Dr. Atilla Çetin kimdir? Kandıra'lı bir anne (Ferhunde Hanım) ve Adapazarlı bir babanın (Mehmet Tevfik Bey) oğlu olarak 1942'de İstanbul Beykoz'da doğdum. Osmanlı Arşivlerinde yetiştirdiğim ve yöneticilik yaptığım için Japonya’dan ABD kadar Osmanlı Arşivlerinde araştırmalar yapmış yerli-yabancı araştırmacılar, akademisyenler beni iyi tanırlar. Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nda, Türk Arşivciler Derneği’nde ve başka derneklerde faaliyetlerim vardır.

Devamını oku

Uğurman Yelkencioğlu

Hukukçu

Uğurman Yelkencioğlu

Uğurman Yelkencioğlu kimdir? 05.04.19382de Kandıralı, Yelkencioğlu ailesinin bir ferdi olarak, Kandıra da dünya ya geldi. Annesi Müfide, babası Müfit Yelkencioğlu idi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun. Otomotiv sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. Ekim 1997 itibariyle Tofaş ve Koç grubunda ki çalışma hayatını, emekliye ayrılarak noktaladı.

Devamını oku

Ali KAHRAMAN

Harita Mühendisi

Ali KAHRAMAN

Ali Kahraman kimdir? 1949 Kandıra – Özbey Köyü doğumluyum. Yıldız Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünü kazanarak yüksek öğrenimimi İstanbul’da tamamladım. 2004 Yılı Yerel Seçimlerinde Kuruçeşme Halkının güven ve teveccühü ile Kuruçeşme Belediye Başkanı seçildim.

Devamını oku

Rüştü UYGUR

İşletmeci

Rüştü UYGUR

Rüştü Uygur kimdir? Hacı Belediye olarak bilinen, Kandıra’nın ilk belediye başkanı olan ve 36 yıl başkanlık yapan (1868-1904) Hacı Mustafa Uygur’un torunuyum. Kandıra’da değirmen işletmeciliği yapıyorum.

Devamını oku

Mustafa ÖĞREN

İnşaat Mühendisi

Mustafa ÖĞREN

Mustafa Öğren Kimdir? 1954 yılında Kandıra’da doğdu. 1974 - 1979 yılları arasında Sakarya D.M.M Akademisi’nde inşaat bölümünde okuyarak bu okuldan inşaat mühendisi olarak mezun oldu.  28 Mart 2004 seçimlerinde Belediye Başkanı oldu ve halen görevine devam etmektedir

Devamını oku

Seyit Ali AKTAŞ

İktisatçı

Seyit Ali AKTAŞ

Seyit Ali Aktaş kimdir? Köye bağımlı olduğum için Kandıra’da herhangi bir lakabım yoktur. Köyde ise Ziya Ağanın oğlu da diyenler olur. Babam 1930’lu yıllardan 1960’lı yıllara kadar fasılasız 27 yıl Bağırganlı Köyü Muhtarlığı görevinde bulunmuştur. Dahası bu muhtarlık kendisinden önce amcam ve dedem tarafından yürütülmekteymiş.

Devamını oku