Ahsen Okyar

Ahsen Okyar

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Eposta: ahsenokyar@gmail.com

Kimlik Bilgileri

  • Adı Soyadı: Ahsen OKYAR
  • Meslek: Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
  • Doğum yeri ve tarihi: Kandıra - 1955 (Orhan Mahallesi İstanbul Caddesi No:27 - KANDIRA)
  • Medeni Durumu: Evli ve 4 çocuk babası, 1 torun dedesi
  • İzmit'te ikamet ediyor

Eğitim

  • İlköğretim: Kandıra Zafer İlkokulu (1962 - 1967)
  • Ortaokul: Kandıra Ortaokulu (1967 - 1970)
  • Lise: İzmit Ticaret Lisesi (1970 - 1973)
  • Lisans: İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (MÜ)
    Sultanahmet / İşletme - Muhasebe Bölümü (1973 - 1978)

İş Hayatı

  • SEKA Genel Müdürlüğü İkmal - Muhasebe ve Mali İşler Daire Başkanlığında memur
  • İzmit Belediyesi Hesap İşleri Müdürü
  • Selüloz-İş Sendikası Genel Merkezi Genel Mali Danışman
  • Özel bir Şirketin Muhasebe ve İdari İşler Müdürü
  • SMMM kanunun çıktığı 1989'dan beri Bürosunda Serbest Muhasebecilik faaliyetinde bulunmakta

Üyesi Olduğu Kuruluşlar

  • İİTİA Mezunları Derneği (1978)
  • Kocaeli SMMM Odası (1989)
  • Hancıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı
  • Kocaeli Kandıralılar Derneği Kurucu üyesi (1994)
  • Kocaeli Üniversitesi Vakfı ilk Denetçisi
  • İzmit Ticaret Odası Meclis Üyesi (5 yıl) ve Meclis Başkan Vekili (2 yıl) (1999-2004)
  • KSMMMO Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili (10 yıl) (1996 - 2006)
  • KSMMMO Meclis Üyesi (2008 - 2010)
  • Kocaeli Kandıralılar Derneği Denetim Kurulu Başkanı (11.01.1994 - ....)
  • KSMMMO Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili (2010 - ...)
  • KSMMMO Basın Yayın Komisyonu Başkanı (2010 - ....)

Kocaeli Aydınlar Ocağı

  • 03 Mayıs 1985 AO Kuruluşu: Kurucu Üye
  • 03.05.1985 - 05.10.1985: Yönetim Kurulu Üyesi
  • 05.10.1985 - 27.06.1995: Yönetim Kurulu Genel Sekreter
  • 27.06.1995 - 26.06.1997: İlim ve İstişare Kurulu Üyesi
  • 26.06.1997 - 22.06.1999: Yönetim Kurulu Başkanı 1. Dönem
  • 22.06.1999 - 27.06.2001 Yönetim Kurulu Başkanı 2. Dönem
  • 27.06.2001 - 25.06.2003 Yönetim Kurulu Başkanı 3. Dönem
  • 25.06.2003 - 06.07.2005 Yönetim Kurulu Başkanı 4. Dönem
  • 06.07.2005 - 20.06.2007 Yönetim Kurulu Başkanı 5. Dönem
  • 20.06.2007 - 29.05.2008 Yönetim Kurulu Başkanı 6. Dönem
  • 29.05.2008 - 31.05.2011 Yönetim Kurulu Başkanı 7. Dönem-son
  • 31.05.2011 - ............ İlim ve İstişare Kurulu Başkan Vekili

 

 

Yazarın henüz yayınlanmış yazısı yok.