Kocaeli Kandıralılar Derneği ve doğruya taraf olma......

Metin Gönül Reklamcı | 09 Ağustos 2012 | Güncel

Sivil toplum kuruluşlarının en temel görevlerinden birisi kamuoyu oluşturma yoluyla temsil ettiği toplumun değerlerinin ve taleplerinin dile getirilmesine ve dikkatle alınmasına yardımcı olmaktır.

Dönem başkanlığını Elektrik ve Elektronik Mühendisi Harun Reşit Kocagöz'ün yürüttüğü Kocaeli Kandıralılar Derneği kurulduğu tarihten bu yana hitap ettiği coğrafya ile sınırlı kalmayıp Kocaeli'de, Türkiye'de ve hatta yurtdışında yaşayan hemşerilerinin ve üyelerinin sosyal, siyasal ve bürokratik işlemlerde bir yerlere gelmesi için mücadele veren, takipçisi olan, sosyal, kültürel ve inanç değerleri odaklı çoğulcu bir toplum yapısının sağlanmasında etkin bir görev üstlenmiştir.

Hep ileriyi ve hep ufuk ötesini görmeye çalışan, vizyon sahibi kişilerle misyon eda eden Kocaeli Kandıralılar Derneği, dernek çalışmalarını ve misyonunu anlama, algılama zorluğu çekerek olumsuz eleştirilerde bulunanlara da üstlendiği görev bilincinden dolayı hoşgörü penceresinden bakmaya devam edecektir..

Dernek çalışmalarında müspet hareket edilerek, başkalarının eksik, noksan ve zaafiyetleri ile meşgul olunmamaktadır.

Çünkü derneğimizin amacı küskünlükten çok çeken hemşehrilerimizin barış ve uzlaşısına yardımcı olmak, Kandıra ve Kandıralılar adına yanlışın karşısında dimdik durup, doğrunun yanında taraf olarak destek vermektir.

Derneğimiz temsil ettiği topluluk adına başka gönüllü kuruluş ve kişiler ile her zaman düzeyli bir iş birliğine daima açık oluştur. Toplumda öne çıkmış ve Kandıralılara kalbi muhabbet duyan fahri Kandıralılarla Mustafa Çulcu beyefendi gibi birçok gönül dostuyla, dartı gurubunun güzide müdavimleri ile, Kandıralı Genç arkadaşların oluşturduğu birliktelik gibi oluşumlarla daima bir araya gelmektedir..

Organize olan azınlıkların organize olamayan kitleleri yönettiği günümüzde nemelazımcılığı, bana değmeyen yılan bin yaşasın anlayışını bir kenara bırakarak yöremizin ve memleketimizin selameti için ortak akıl çerçevesinde bir olalım birlik olalım...

Bu arada Altaş Gold kuyumculuk sahibi, Kocaeli Kuyumcular Derneği Başkan Yardımcısı, Kocaeli Kandıralılar Derneği Genel Sekreteri, işadamı Onur Altaş, bey'e (Onur bey kardeşim görev ünvanlarınızda unutup yazmadığım varsa kusura bakmayın..) rahmet ve bereket ayı münasebetiyle dernek yönetim-denetim kurulu üyeleri ve çok değerli dostlara vermiş olduğu iftar yemeğinden dolayı kendisine teşekkür ediyor, Cenab-ı Hak'tan bu güzel davranışlarının mükafatını her iki cihanda da vermesini temenni ediyorum.

Herkesi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Metin GÖNÜL - Kocaeli Kandıralılar Derneği Denetim Kurulu Üyesi