Kandıra G.B Belediyespor - Yeni Yönetimi ve Erdoğan Akkuzu

Muharrem Boz Spor Antrenörü | 26 Eylül 2012 | Güncel

Bu haftasonu, pazar günü (23.09.2012) değerli arkadaşım Abdullah MALÇOK ile Kandıra G.B Belediyespor' un maçını seyretmek için kandıra' nın yolunu tuttuk. Güzel bir yolculuktan sonra 14.30' da Kandıra' ya vardık. Maça 1 buçuk saat olduğu için Kandıra' nın sokaklarını ve namazgahı dolaştık (Kandıra' yı özlemişiz). Saat 15.15 gibi sahaya gittik. İki takımın da hocalarıyla sohbet ettik.

Uzun zamandır Kandıra' ya maç izlemek için gitmemiştim, bu sayede bu özlemimi gidermiş oldum. maça gitme sebeplerimden biri de rakip hemşerimiz Erdoğan AKKUZU' nun başkanı olduğu Yenişehirspor olmasından dolayı maça gitmeyi daha çok istedim. iki kandıra bağlantılı takımı seyretma imkanı bulmuş oldum. Bu yıl Kandıra G.B Belediyespor' da Yönetim bazında bir değişikliğe gidilmiş belediye Başkanımız sayın Cengiz KAN kulübü Kandıra' lı bir kaç arkadaştan oluşan yönetime vermiş (kendi işlerinin yoğun olmasından dolayı) bundan sonraki süreçte maddi ve manevi desteğini sürdüreceğini söylemiş. Yeni gelen yönetime öncelikle başkan İsmail AYSU, Kemal MİDİLLİOĞLU ve muhasip Resul Beye bu cesaretlerinden dolayı tebrik ederim. Kandıra G.B Belediyespor' a sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. Maçtan önce kendileriyle ayak üstü sohbet ettim. Hepsinin gözleri ışıl ışıl heyecanlı, isteli ve hırslıydılar. Kandıraspor' un yerinin burası olmadığı daha üst liglerde olması gerektiğini savunuyorlardı. Hedeflerinin bu yolda olduğunu dile gitiriyorlardı. Bu düşüncelerinde çok etkilendim. Çünkü benim yıllardır söylediğimi şimdiki yönetim söylüyordu. Şimdş bütün Kandıralı' ların yapması gereken başta belediye başkanımız, Kandıra Kaymakamı Kandıra' nın önde gelen insanları, Kandıra' nın siyasi güçleri Kandıra halkının bu yönetime maddi ve manevi destek olup her konuda yardımcı olmaları gerekiyor. Kandıra uzun yıllardır böyle düşünen bir yönetime sahip olmamıştır. ALLAH yollarını açık etsin. İnşallah başarılı olurlar.

Maça gelecek olursak; iki takım da maça temkinli başladı orta saha mücadelesi şeklinde geçen maçta gol pozisyonu yok gibiydi. İlk yarının son 10-15 dakikalık diliminde Yenişehirspor biaz daha rakibinin üzerine gitmeye çalıştı, fakat kandıranın mücadeleci oyunu karşısında gol pozisyonu üretemedi ve ilk yarı 0-0 bitti. İkinci yarı sahada daha çok koşan ne yaptığını bilen Kandıra G.B Belediyespor vardı. Dakikalar ilerledikçe tempoları düşmedi. Ayağı oynayım kanatları kullandılar ve pozisyon üretmeye başladılar. Bir yan top ve ön direkte kafa vuruşuyla Kandıra G.B Belediyespor mücadeleci oyununu sürdürüp hak ettiği bir galibiyetle maçı 1-0 bitirdi. Bu maçta Kandıra' yı çok beğendim iyi bir takım yapmışlar. 1-2 mevki de sıkıntı var ama ilerleyen haftalarda bu sıkıntıları da çözerler kanısındayım. Anlaşılan o ki yeni yönetimin hırsı futbolculara da yansımış. İlerisi için ışık verdi. Galibiyetten dolayı teknik ekip Ayhan OYAN-Tansu OKAN ve yönetimi tebrik eder başarıların devamını dilerim.

Rakip Kocaeli Yenişehirspor başkanı Erdoğan AKKUZU' yu kurduğu takımı her yıl şampiyon yapıp buralara kadar başarılı bir şekilde getirdiği için tebrik ediyorum. Bu yakalan başarı bir mahalle takımı için çok büyük bir başarıdır. Bir kişinin bir takımı sıfırdan buralara kadar getiriyorsa koskoca Kandıra ilçesinin takımının bunu örnek alması lazım.

İzlediğim Yenişehir' i beğenmedim eğer takım buysa, hedef şampiyonluksa işleri çok zor(hemşerim Erdoğan AKKUZUYA uyarı).

İki takımada başarılar dilerim. Umarım herşey isdekileri gibi gelişir ve başarıyı yakalarlar.

TEŞEKKÜRLER..!